متن پيام حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

ملت عزيز ايران!

سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسماني شد. ديشب ارواح طيبه شهيدان، روح مطهر قاسم سليماني را در آغوش گرفتند. سال‌ها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در ميدان‌هاي مبارزه با شياطين و اشرار عالم و سال‌ها آرزوي شهادت در راه خدا، سرانجام سليماني عزيز را به اين مقام والا رسانيد و خون پاک او به‌دست شقي‌ترين آحاد بشر بر زمين ريخت. اين شهادت بزرگ را به پيشگاه حضرت بقيه‌الله ارواحنا فداه و به روح مطهر خود او تبريک و به ملت ايران تسليت عرض مي‌کنم. او نمونه برجسته‌اي از تربيت‌شدگان اسلام و مکتب امام خميني بود، او همه عمر خود را به جهاد در راه خدا گذراند. شهادت پاداش تلاش بي‌وقفه او در همه اين ساليان بود. با رفتن او به حول و قوه الهي کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد ولي انتقام سختي در انتظار جنايتکاراني است که دست پليد خود را به خون او و ديگر شهداي حادثه ديشب آلودند. شهيد سليماني چهره بين‌المللي مقاومت است و همه دلبستگان مقاومت خونخواه اويند. همه دوستان -و نيز همه دشمنان- بدانند خط جهاد و مقاومت با انگيزه مضاعف ادامه خواهد يافت و پيروزي قطعي در انتظار مجاهدان اين راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزيز ما تلخ است ولي ادامه مبارزه و دست يافتن به پيروزي نهايي کام قاتلان و جنايتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.

ملت ايران ياد و نام شهيد عالي‌مقام سردار سپهبد قاسم سليماني و شهداي همراه او به‌ويژه مجاهد بزرگ جهان اسلام جناب آقاي ابومهدي المهندس را بزرگ خواهد داشت و اينجانب سه روز عزاي عمومي در کشور اعلام مي‌کنم و به همسر گرامي و فرزندان عزيز و ديگر بستگان ايشان تبريک و تسليت مي‌گويم.

سيدعلي خامنه‌اي

۱۳ دي ماه ۱۳۹۸

 

سردار سرتيپ قاآني به فرماندهي نيروي قدس سپاه منصوب شد

پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري: درپي شهادت سردار پرافتخار حاج قاسم سليماني، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي فرمانده معظم کل قوا با صدور حکمي سردار سرتيپ پاسدار اسماعيل قاآني را به فرماندهي نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي منصوب کردند.

متن حکم فرمانده معظم کل قوا به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

درپي عروجِ شهيد عالي‌مقام سردار پرافتخار حاج قاسم سليماني رضوان‌الله عليه، فرماندهي نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را به سردار سرافراز سرتيپ اسماعيل قاآني که در شمار برجسته‌ترين فرماندهان سپاه در دفاع مقدس بوده و در طول ساليان متمادي در نيروي قدس در کنار سردار شهيد در منطقه خدمت کرده است، مي‌سپارم. برنامه‌ آن نيرو عينا همان برنامه‌ دوران فرماندهي شهيد سليماني است. از همه همکاران آن نيرو حضور و همکاري آنان را با سردار قاآني خواهانم و توفيق و تأييد و هدايت الهي را براي ايشان مسألت مي‌کنم.